Де та як знайти роботу в Україні переселенцям?

За три роки збройної агресії Росії проти України майже 1 млн. 800 тис. українців стали вимушеними переселенцями. Такі дані наводять у Міністерстві збройних сил. За цей час на шляху до інтеграції ВПО виникало чимало проблем, одна із найголовніших, яка на сьогодні і досі вважається не вирішеною – це проблема з працевлаштування. Як вирішити це питання держава не знає. Стратегії немає, проблема є, і ділиться вона на декілька підпроблем – порушення прав, дискримінація, стереотипне мислення, політичні погляди роботодавців та інше.

Однак, при працевлаштуванні ВПО на роботодавця впливає не лише наявність Донецької чи Луганської прописки через яку виникає бажання не брати людину на роботу, проблема криється набагато глибше. По-перше, відсутній повний облік працездатного населення у складі внутрішньо переміщених осіб. По-друге, не всі працездатні особи з числа ВПО зареєстровані. По-третє, частина людей не проявляє активності у пошуках роботи і сподівається на допомогу держави. По-четверте, завищенні очікування самих переселенців щодо рівня оплати праці. І цей перелік можна продовжувати.

То де ж ВПО шукати роботу?

Послуги з працевлаштування переселенцям надаються у центрах зайнятості в усіх регіонах країни. Найбільша їх кількість зосереджена у Києві та у Запорізькій, Дніпропетровській, Донецькій, Луганській, Харківській областях.

Крім того, на сьогодні внутрішньо переміщені особи (надалі – ВПО) мають переваги при працевлаштуванні. А саме: роботодавець отримує компенсацію до півроку заробітної плати. Якщо мова йде про квотні категорії, наприклад матері з дітьми, у такому разі надається компенсація на 9 місяців заробітної плати. Але роботодавець повинен гарантувати працевлаштування на термін удвічі більший, ніж компенсація.

Нові знання та навички у сфері особистісного розвитку, які допомагають переселенцям шукати роботу більш результативніше надає громадська ініціатива Центр зайнятості вільних людей (ЦЗВЛ) шляхом проведення тренінгів та просвітницької роботи.

Організація допомагає в працевлаштуванні, надає кар’єрне консультування та проводить профорієнтацію, здійснює виїзди у місця компактного проживання вимушених переселенців із Криму та Сходу України, тісно співпрацює з роботодавцями, громадським сектором, професійними асоціаціями та об’єднаннями.

Офіс ЦЗВЛ працює у Києві, Дніпрі, Запоріжжі, Харкові, Краматорську та Маріуполі. У разі потреби, ви можете звернутися на «гарячу» лінію: (067) 507 09 30 (Kyivstar), (066) 500 35 75 (MTS), (093) 167 37 81 (Life).

У зв’язку з періодом відпусток з 10 липня «гаряча» лінія працює лише по четвергам з 11.00 до 16.00.

В анкеті необхідно вказати своє прізвище, ім’я, сімейний стан, дату народження та свої контакті дані. Також місце проживання, володіння мовами, освіту, досвід роботи, професійні навички, бажану/можливу посаду і вказати посилання на своє резюме. Допомога у складанні резюме також надається.

Слідкувати за оновленням інформації також можна на офіційній сторінці в Facebook

Знайти можливості та вакантні місця можна на офіційному сайті ресурсного центру «ГУРТ» у розділі «Вакансії», або на сайті «Громадський простір» у розділі «Біржа праці», або на спеціалізованих сайтах в Інтернеті

Без сумніву, переселенці це потужний ресурс регіону в якому вони живуть. Досить часто люди з числа ВПО мають такі навички і знання, яких тут просто не мають.

Можливості завжди є, головне ваша мотивація і бажання досягти успіху в тому, що ви робите. Стукайте і вам відкриють.