В європейських та світових медіа війна в Україні висвітлюється значно менше, ніж це було в 2014 та 2022 роках. Така думка пролунала під час панельної дискусії «Висвітлення війни Росії проти України в складному світі місінформації та дезінформації» на заході «Медіадні-2024», організатором яких є Премія імені Георгія Гонгадзе.
Зокрема, Мирослава Гонгадзе, керівниця мовлення Голосу Америки у Східній Європі заявила, що бачить значний спад інтересу до України і серед іноземної аудиторії, і серед медіа. «Якщо на початку ми бачили Україну на перших шпальтах, то сьогодні можемо говорити, що інформація про Україну майже зникла”, – підкреслила пані Гонгадзе.
Її думку підтвердила засновниця та головна редакторка The Kyiv Independent Ольга Руденко. «Втома від війни на кінець 2023 року стала дуже очевидна, але навіть зараз зберігається інтерес до України». Водночас, пані Руденко відзначила «точки зацікавленості» та росту трафіку. «Зокрема, в останні місяці це події на Курщині, використання росією військових КНДР, перемога Трампа”, –заявила редакторка.
Сумну тенденцію також підтвердив речник Міністерство закордонних справ України / MFA of Ukraine, журналіст Георгій Тихий: «Світ не крутиться навколо нас. Це розуміння, яке потрібно тверезо усвідомити, щоб зрозуміти як доносити нашу інформацію”, – вважає
Кореспондент France 24 Гуллівер Крегг вважає, що однією з причин зниження інтересу до російсько-української війни у світі став надмірний успіх україських комунікацій. «Внаслідок цього, на заході дещо викручене сприйняття, наскільни сильною є Україна. На мою думку, меседж України треба дещо змінити, доносити в наскільки сильній халепі є Україна, що якщо ви не виграєте – ви програєте”, – вважає пан Крегг.
Валентина Бикова